Kompletny przewodnik po debetach i jak ich uniknąć

Kredyty w rachunku bieżącym są częstym zjawiskiem w dzisiejszym społeczeństwie. Często wynikają one z braku wystarczającej ilości pieniędzy na koncie, aby pokryć wydatki. Gdy nie masz wystarczającej ilości pieniędzy, bank pozwoli Ci wydać więcej niż masz, pożyczając od nich. Za tę usługę pobierana jest opłata, nazywana opłatą w rachunku bieżącym. Istnieje wiele powodów, dla których ludzie przepłacają na swoich kontach, ale najczęstszym jest to, że nie wiedzą, ile im zostało. Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, czym są kredyty w rachunku bieżącym, jak działają i jak ich uniknąć w przyszłości.

Co to jest debet na koncie debetowym?

Debet to stan, w którym konto klienta nie jest wystarczająco zasilone, aby pokryć czeki, transakcje ACH, transakcje kartą debetową lub inne opłaty przedstawione do zapłaty z tego konta. Kredytom w rachunku bieżącym można zapobiec poprzez powiązanie rachunku rozliczeniowego z linią kredytową, rachunkiem oszczędnościowym lub planem ochrony kredytu w rachunku bieżącym. W niektórych przypadkach banki pobierają opłatę za przekroczenie kredytu w rachunku bieżącym.

Debet ma miejsce wtedy, gdy wydajesz więcej niż dostępne saldo na koncie czekowym. Na przykład, jeśli masz 100 USD na koncie czekowym, a następnie kupisz przedmiot o wartości 200 USD, zakup zostanie odrzucony, ponieważ nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby go pokryć. To może się przydarzyć każdemu. Kredyty w rachunku bieżącym są nie tylko dla osób, które mają zły kredyt lub historię popełniania błędów w swoich finansach. Najlepszym sposobem na uniknięcie debetu jest śledzenie tego, co wychodzi z Twojego konta bankowego i co wchodzi, aby móc odpowiednio zarządzać swoimi środkami.

Jak banki zarabiają na kredytach w rachunku bieżącym

Banki zarabiają na kredytach w rachunku bieżącym, pobierając opłatę za każdy kredyt w rachunku bieżącym. Opłata ta wynosi zwykle około 35 USD. Opłaty są naliczane, ponieważ bank musi pokryć ryzyko, które bierze na siebie, gdy dopuści do powstania debetu. Bank podejmuje ryzyko, że klient nie będzie w stanie spłacić kredytu i z tego powodu będzie musiał zamknąć konto.

Banki wykorzystują bankowość w rachunku bieżącym jako sposób na zarobienie większej ilości pieniędzy. Pobierają wysokie opłaty za kredyt w rachunku bieżącym od klientów, którzy nie są świadomi, jak działa ich konto.

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć o debetach jest to, że nie są one bezpłatne. Bank obciąży Cię opłatą za przekroczenie limitu za każdym razem, gdy przekroczysz swój limit. Jeśli nie masz wystarczającej ilości pieniędzy na swoim koncie, bank pobierze pieniądze z innego konta, takiego jak konto oszczędnościowe lub linia kredytowa, i za to również pobierze opłatę!

Opłaty za debet i ich wpływ na Twoje konto

Opłaty za debet mogą być kosztownym i frustrującym doświadczeniem. Ważne jest, aby zrozumieć, jak działają te opłaty i jak możesz ich uniknąć. Opłata za debet ma na celu ochronę banku przed klientem, który wydaje więcej, niż ma na koncie. Bank pokryje zakup, obciążając klienta opłatą za debet za tę usługę.

Opłata za przekroczenie konta jest obliczana jako procent wydanych środków plus dzienne odsetki, które gromadzą się od tej kwoty do momentu jej spłacenia. Na przykład, jeśli wydasz 100 USD, a opłata za debet wynosi 30 USD, całkowity koszt wyniesie 130 USD (w tym odsetki). Jeśli chcesz uniknąć tych opłat, zalecamy założenie linii kredytowej lub konta oszczędnościowego ze swoim

Opłaty za karty debetowe, na które ludzie często narzekają, nie są w rzeczywistości opłatą. Kwota w dolarach pobrana przez bank jest opłatą, ale procent tej kwoty w dolarach do wykorzystania jako transakcja debetowa nie jest.