Dlaczego linkowanie do właściwych stron w witrynie jest tak ważne dla SEOOptymalizacja pod kątem wyszukiwarek internetowych to duże wyzwanie. Głównym celem jest wysokie pozycjonowanie w wyszukiwarkach, tak aby po wyszukaniu odpowiedniego słowa kluczowego Twoja strona pojawiała się na pierwszym miejscu (lub blisko niego). Oznacza to, że należy zoptymalizować każdą treść w witrynie, tak aby wyszukiwarki mogły łatwo zidentyfikować słowa kluczowe i inne czynniki potrzebne do określenia rankingu. Najtrudniejszą częścią SEO jest ciągła potrzeba aktualizacji i zmian. To, co działa dziś, może nie działać jutro. Dlatego z upływem czasu należy stale monitorować swoje wyniki w wyszukiwarkach i wprowadzać odpowiednie poprawki. Czytaj dalej, a przedstawimy kilka istotnych wskazówek, które pomogą Ci zoptymalizować witrynę pod kątem wyszukiwarek, niezależnie od jej rozmiaru i zawartości.

Sprawdź, czy w twojej witrynie nie ma niedziałających linków

Złamane linki na stronie mogą sprawić, że treść będzie wyglądać nieprofesjonalnie, a nawet mogą być oznaką, że strona nie jest odpowiednio utrzymywana. Dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać swoją stronę pod kątem niedziałających linków i naprawiać je w odpowiedni sposób. Wpływa to również na pozycjonowanie strony. Aby znaleźć niedziałające łącza w witrynie, można skorzystać z dwóch różnych metod:

  • Sprawdzanie uszkodzonych łączy - jest to program lub narzędzie w przeglądarce internetowej, które sprawdza każde łącze w witrynie, aby sprawdzić, czy działa ono prawidłowo. Jeśli chcesz to zrobić ręcznie, możesz zapisać każde łącze, które chcesz sprawdzić, a następnie otwierać je po kolei, aby sprawdzić, czy działają.

  • Ręczne sprawdzanie linków - można również ręcznie sprawdzić każdą stronę witryny w poszukiwaniu uszkodzonych linków. Można to również zrobić w systemie CMS witryny, jeśli posiada on taką funkcję.

Znaczenie linkowania w SEO

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek polega przede wszystkim na linkowaniu. Im więcej linków prowadzących do Twojej strony z innych witryn, tym wyższa będzie pozycja Twojej strony w wyszukiwarce. W rzeczywistości linki są czynnikiem rankingowym numer jeden, odpowiedzialnym za 50-85% algorytmu rankingowego. Inną ważną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że linki wewnętrzne mogą być również wykorzystywane do określania tematyki treści. Struktura linków wewnętrznych pomoże Ci zrozumieć, jak zorganizowana jest Twoja witryna i jak poszczególne strony są ze sobą powiązane. Dzięki temu można zidentyfikować słabe punkty witryny i zaplanować działania naprawcze. Im więcej linków prowadzących do witryny, tym lepiej dla SEO. Dlatego też należy upewnić się, że strony są ze sobą powiązane w sposób, który ma sens i prowadzi do powiązania z głównym celem witryny.