Zanieczyszczenie powietrza: Zadbaj o lepszej jakości powietrze dla siebie i swoich bliskichTe zanieczyszczenia mogą obejmować silne zapachy, chemikalia, kurz, a nawet dwutlenek węgla. Aby powietrze było zdrowsze i czystsze dla Twoich dzieci, możesz regularnie wymieniać filtr w piecu, wietrzyć pomieszczenia za pomocą okien lub wentylatora, nie używać zapachowych środków czyszczących, regularnie sprawdzać, czy nie ma w nich pleśni i grzybów oraz regularnie wymieniać worek do odkurzacza. Możesz również zainstalować oczyszczacz powietrza, który pomoże usunąć zanieczyszczenia z powietrza i sprawi, że Twój dom będzie czystszy.

Regularnie wymieniaj worek do odkurzacza

Podobnie jak wiele innych narzędzi do czyszczenia domu, worki próżniowe mogą zatrzymywać zanieczyszczenia. Jednak z czasem mogą się one zatkać brudem i kurzem. Możesz nie zauważyć tego nagromadzenia, dopóki nie poczujesz nieprzyjemnego zapachu dochodzącego z odkurzacza. To nie jest tylko uciążliwe. Jest to znak, że worek próżniowy może być pełen szkodliwych cząsteczek. Może to prowadzić do gromadzenia się kurzu i alergenów w powietrzu. Jeśli zauważysz dziwny zapach wydobywający się z odkurzacza, sprawdź worek. Jeśli jest pełny, wymień go na czysty. Pomoże to utrzymać czystość powietrza. Możesz nie czyścić worka próżniowego regularnie. To dobrze, ale najlepiej wymieniać go raz w miesiącu. Dzięki temu Twój odkurzacz i Twój dom będą czystsze.

Naturalne odświeżacze powietrza

Naturalne odświeżacze powietrza to doskonała alternatywa dla produktów obciążonych chemikaliami. Działają poprzez oczyszczanie powietrza i eliminowanie zapachów za pomocą naturalnych składników, takich jak skórka cytrusów, olejki eteryczne czy soda oczyszczona. Odświeżacze powietrza przetworzonego mają za zadanie maskować zapachy, a nie je usuwać. Często zawierają chemiczne substancje zapachowe, toksyny, które emitują szkodliwe opary do powietrza i podrażniają układ oddechowy. Czystsze i zdrowsze alternatywy obejmują sodę oczyszczoną lub mieszankę przypraw, taką jak cynamon i ziele angielskie. Nasze domy pełne są sztucznych zapachów perfum i innych pachnących produktów. Co by było, gdybyśmy mogli mieć coś, co pachniało lepiej niż natura? Naturalne odświeżacze powietrza mogą być wykonane ze składników znajdujących się w Twojej kuchni lub ogrodzie.

Oczyszczacz powietrza w domu gdy masz małe dzieci

Kiedy Twoje dziecko jest wystawione na działanie drobnych cząsteczek w powietrzu, cząsteczki te mogą wpływać na jego układ oddechowy. Małe dziecko może nie być w stanie poradzić sobie z tymi samymi poziomami zanieczyszczeń, co dorosły, a takie narażenie może prowadzić do choroby. Na szczęście istnieje kilka kroków, które możesz podjąć, aby chronić swoją rodzinę przed tymi szkodliwymi zanieczyszczeniami.

Dzieci są często narażone na szkodliwe toksyny, takie jak bierne palenie i kurz, które mogą mieć wpływ na ich zdrowie. Jednym z najskuteczniejszych sposobów ich ochrony jest oczyszczacz powietrza. Zasysają unoszące się w powietrzu maleńkie cząsteczki kurzu i dymu, zapewniając dziecku bezpieczeństwo w domu.